Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Miasta i Gminy Człopa

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Zasady udziału w debacie nad raportem o stanie gminy za 2023 r.

Na sesji w dniu 19 czerwca 2024 roku Rada Miejska w Człopie będzie rozpatrywała Raport o stanie Gminy Człopa za rok 2023. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy mogą zabierać głos. Na podstawie art. 28aa ust. 7 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 609) mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami – co najmniej 20 osób;

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy rada gminy przeprowadza głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Paulina Drabińska

Data wytworzenia:
31 maj 2024

Osoba dodająca informacje

Paulina Drabińska

Data publikacji:
12 cze 2024, godz. 08:26

Osoba aktualizująca informacje

Paulina Drabińska

Data aktualizacji:
12 cze 2024, godz. 08:26